• Anasayfa
  • Bir nesil Orkide ile büyüdü...

Şartlar & Koşullar

FİYATLAR VE ÖDEME ŞARTLARI:

1. Sitede gösterilen ürün fiyatları KDV dâhil fiyatlar olup, diğer masraf kalemlerini (nakliye ücreti, sigorta, vs.) içermemektedir. Bu fiyatlar TL cinsinden olup, ödemeler yine TL cinsinden yapılır.

2. Söz konusu ürün fiyatlarında satıcı tarafından dönemsel olarak yapılan değişiklikler, alıcının siparişini tamamlamasından önce kendisine bildirilecektir.

3. Alıcı tarafından sipariş ile ilgili gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra ekrana gelen ‘Sipariş Özeti’ sayfasında, siparişe ait diğer ön bilgiler yanında seçilen ürünler, bu ürünlerin adeti, birim fiyatları ve eğer varsa indirim miktarı ile nakliye ücreti gösterilir. Bu kalemlerin yekünü, alıcıdan tahsil edilecek nihai tutarı oluşturur.

4. Kredi Kartı İle Online Ödeme: Alıcı tarafından gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra ekrana gelen ve siparişin ön bilgilerini içeren ‘Sipariş Özeti’ sayfasında, alıcı, “Kredi Kartı İle Online Ödeme” seçeneğini işaretlediği takdirde, Kredi Kartı bilgilerini girecek ve “Satış Sözleşmesini okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazan kutucuğu işaretleyerek siparişini teyit edecektir. Alıcı tarafından girilen Kredi Kartı bilgilerinin başarılı bir şekilde işlemden geçirilmesi ve onaylanması ile alıcı borcunu ifa etmiş olacaktır. Bu durum, ekranda açılan sayfa ile hemen teyit edilir ve bu sayfada ayrıca sipariş numarası yer alır. Satıcı ancak, belirtilen şekilde ödemenin yapılması halinde alıcının siparişini işleme alır ve belirttiği adrese ürünleri teslim eder. İşbu sözleşme uyarınca, ancak alıcının borcu belirtilen şekilde ifa edildiği takdirde satıcının borcunun ifa edileceği, alıcı tarafından gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edilmektedir. Alıcının verdiği Kredi Kartı bilgileri ışığında ödeme işlemi başarısız olur ve onaylanmazsa, işbu sözleşme hükümsüz hale gelir ve netice olarak satıcı borcunu ifa yükümlülüğünden tamamen kurtulur.

İşbu paragraf kapsamında alıcı tarafından girilen Kredi Kartı bilgilerinin güvenliği, işbu sözleşmenin ayrılmaz bir parçasını oluşturan Gizlilik Ve Güvenlik Politikası metninde düzenlenmiştir. Bu metne ulaşmak için tıklayınız.

5. Kredi Kartı İle Kapıda Ödeme: Alıcı tarafından gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra ekrana gelen ve siparişin ön bilgilerini içeren ‘Sipariş Özeti’ sayfasında, alıcı, “Kredi Kartı İle Kapıda Ödeme” seçeneği ile “Satış Sözleşmesini okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazan kutucuğu işaretleyerek siparişini teyit ettiği takdirde, ürünlerin teslim edileceği adreste ilk önce Mobil POS makinası vasıtasıyla alıcının ödemesi tahsil edilir. Bu şekilde ödemenin gerçekleştirilememesi halinde, alıcı, tutar aynı kalmakla beraber ödemesini nakit olarak da yapabilir. Her iki şekilde de alıcının ödemesi gerçekleştirilemez ise satıcı borcunu ifa yükümlülüğünde tamamen kurtulur. Buna mukabil alıcının nakliye ücreti ödeme borcu geçerliliğini sürdürdüğü gibi, alıcının, satıcının bu yüzden uğradığı tüm zararları tazmin yükümlülüğü de doğar. Alıcı bu durumu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

6. Kapıda Nakit Ödeme: Alıcı tarafından gerekli tüm bilgilerin girilmesinden sonra ekrana gelen ve siparişin ön bilgilerini içeren ‘Sipariş Özeti’ sayfasında, alıcı, “Kapıda Nakit Ödeme” seçeneği ile “Satış Sözleşmesini okudum, anladım ve kabul ediyorum” yazan kutucuğu işaretleyerek siparişini teyit ettiği takdirde, ürünlerin teslim edileceği adreste ilk önce alıcının ödemesi nakit olarak tahsil edilir. Bu şekilde ödemenin gerçekleştirilememesi halinde, alıcı, tutar aynı kalmakla beraber ödemesini Mobil POS makinesi vasıtasıyla Kredi Kartı ile de yapabilir. Her iki şekilde de alıcının ödemesi gerçekleştirilemez ise satıcı borcunu ifa yükümlülüğünde tamamen kurtulur. Buna mukabil alıcının nakliye ücreti ödeme borcu geçerliliğini sürdürdüğü gibi, alıcının, satıcının bu yüzden uğradığı tüm zararları tazmin yükümlülüğü de doğar. Alıcı bu durumu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

7. Sipariş edilen ürünler için Kredi Kartı ile ödemede, satıcı tarafından kabul edilen Kredi Kartları VISA ve MASTERCARD’dır.

6. Satıcı, herhangi bir sipariş için herhangi bir nedenden ötürü sadece Elektronik Transfer (EFT veya Havale) yoluyla ödeme talep etme hakkını saklı tutar